Μεγάλη ανατροπή και πρώτη… Νίκη στην National League 1 – Σήμερα οι Σοφάδες (Αποτελέσματα)

Το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, στην 2η αγωνιστική, πανηγύρισε η Νίκη Βόλου στο χθεσινό εντός έδρας ματς απέναντι στον ΓΑΣ Κομοτηνής, για τον 3ο όμιλο με σκορ 79-76.

Η ομάδα του Τσαβέ ήταν για 30 λεπτά πίσω στο σκορ (20-27, 42-47, 59-62), αλλά κοντά στις διαφορές και κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να κάνει την μεγάλη ανατροπή και να πάρει την νίκη.

Κόντρα για δύο παίκτες η συγκεκριμένη αναμέτρηση, αφού ο Σιγκούνας των φιλοξενούμενων πέτυχε 31 πόντους, ενώ ο Μαυρογιάννης της Θεσσαλικής ομάδας έβαλε 23 και ήταν μακράν οι δύο πρώτοι σκόρερ.

Την επόμενη αγωνιστική θα ταξιδέψει εκτός έδρας η Νίκη για να παίξει στην έδρα της ΔΕΚΑ.

Θυμίζουμε ότι οι Σοφάδες θα δώσουν το δικό τους ματς, για τον 2ο όμιλος της Β’ Εθνικής Μπάσκετ κι αυτοί εντός έδρας με τον Προμηθέας από την Πάτρα.

Το φύλλο αγώνα:

Νίκη Βόλου – Κομοτηνή 79-76 (20-27, 42-47, 59-62, 79-76)

Γήπεδο: Αγριάς
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Κανελλίδης-Αθανασιάδης Αθ.

Συνθέσεις:
Νίκη Βόλου (Τσαβές): Σπυρόπουλος 18, Μαυρογιάννης 23(6), Βλαχογιάννης 3, Κουτίνας 12(1), Κατηρτζίδης, Πολίτης 16(4), Κωστούλας 2, Μόρας 5(1), Νυδριώτης.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ζίζιτς 9, Φιλοξενίδης 5(1), Σιγκούνας 31(3), Αβδάλας 7, Ναλμπάντης 9(1), Κάλτσος 2, Κάφφκε 11(1), Ζότος 2.