Super League 2: Υπέρ της ΑΕΛ το ντέρμπι με την Αναγέννηση Καρδίτσας – Δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία η Νίκη Βόλου (Αποτελέσματα – Συνθέσεις)

Με νίκη της φιλοξενούμενης ΑΕΛ μέσα σε 3 λεπτά, ολοκληρώθηκε το θεσσαλικό ντέρμπι της 6ης Αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της SL2, με την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη να “δραπετεύει” από την Καρδίτσα με σκορ 0-2. Τα δύο γκολ της Λάρισας, η οποία “σκαρφάλωσε” στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πέτυχε ο Κοσσονού στο 61′ και στο 64′. Από την άλλη η ΑΣΑ υποχώρησε στην 9η θέση μετά και την απόφαση για αφαίρεση βαθμών, από την γνωστή ιστορία του κυπέλλου στον αγώνα με τον Αιολικό, από την αρμόδια επιτροπή και μένει πλέον με 3 βαθμούς.

Η τρίτη θεσσαλική ομάδα της δεύτερης εθνικής κατηγορίας, η Νίκη Βόλου, έκανε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη και μετά τον Απόλλων Πόντου εκτός έδρας, κέρδισε τον Καμπανιακό με 2-0 στο Πανθεσσαλικό, με την ομάδα του Ελευθερόπουλου να “καθαρίζει” από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ του Τζιώρα και του Ανδρέου.

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΛ 0-2 (61′-64′ Κοσσονού)

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας
Διαιτητής: Τακίδης(Κιλκίς)
Βοηθοί: Μαλάνδρης(Χαλκιδικής)-Αναστασιάδης(Σερρών)

Συνθέσεις:
Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Τομάσεβιτς (62′ Ντουμάνης), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Μπούζας, Κοζορώνης, Κέρθι, Βερνάρδος (68′ Κορέλας), Ξύδας (46′ Μακρυδάκης), Αθανασιάδης (57′ Κονίλιο).

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Στάμου, Πλέγας (87′ Θωμαΐδης), Αντράντα, Οτορμίν (62′ Πατράλης), Μαυριάς (79′ Παπαδόπουλος), Κοσσονού (79′ Μπρου), Πεντρόσο.

Νίκη Βόλου – Καμπανιακός 2-0 (30′ Τζιώρας, 43′ Ανδρέου)

Γήπεδο: Πανθεσσαλικό Στάδιο
Διαιτητής: Χρόνας(Αχαΐας)
Βοηθοί: Ζούλης(Αχαΐας)-Μπύρος(Ευρυτανίας)

Συνθέσεις:
Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος (70′ Τοπαλίδης), Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (61′ Λίταινας), Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο (80′ Πολίτης), Μιράντα (61′ Κρητικός), Τζιώρας (70′ Μοράρ).

Καμπανιακός: Κασαπίδης, Γαρύφαλλος, Γιουκούδης, Καθάριος Ν. (77′ Καράμπελας), Μπούσης, Παπαστεριανός, Πόζογλου (70′ Ξιφιλίνος), Καθάριος Π. (46′ Προσκυνητόπουλος), Σαρβανίδης (46′ Έππας), Τότσκα (60′ Μάνιος), Φροσύνης.

Δείτε αναλυτικά βαθμολογία και όλα τα αποτελέσματα της Super League 2 πατώντας εδώ…