“Σεφτέ” για την Νίκη Βόλου στην Super League 2 – Στραβοπάτημα για την ΑΕΛ, ηττήθηκε η ΑΣΑ (Αποτελέσματα 5ης αγων.)

Την πρώτη της Νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2, έκανε η Νίκη Βόλου επικρατώντας εκτός έδρας του Απόλλων Πόντου με 1-3. Η ομάδα της Μαγνησίας παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ από το 3′ λεπτό, γύρισε γρήγορα το ματς στο εικοσάλεπτο και τελικά διατήρησε την νίκη “‘σπάζοντας το ρόδι” στον Βόρειο Όμιλο. Στον ίδιο όμιλο βρίσκονται και οι άλλες δύο θεσσαλικές ομάδες, που δεν τα πήγαν καλά, καθώς η ΑΕΛ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Μακεδονικό στο ΑΕΛ FC ARENA, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο β’ ημίχρονο με τον Ιλιάδη, ενώ ήττα για την Αναγέννηση Καρδίτσας με 1-0 από την Κοζάνη με την θεσσαλική ομάδα να διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος.

Αναλυτικά η εικόνα των αγώνων των θεσσαλικών ομάδων την 5η αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου της Super League 2:

Απόλλων Πόντου – Νίκη Βόλου 1-3 (3′ Νταουντού / 5′ Τζιώρας, 20′-61′ Γαβριηλίδης)

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Πολυκάστρου
Διαιτητής: Μέγας(Πιερίας)
Βοηθοί: Δανδανόπολυος(Ξάνθης)-Χρυσέλης(Ξάνθης)

Συνθέσεις:
Απόλλων Πόντου: Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι, Ντε Τομάς (76′ Ίννος), Μάτενμπεργκ (Ρουγκάλας), Αμαραντίδης, Λαμπίρης, Μουμίν (88′ Κωστίκας), Αμπούντου, Αγουάδο (88′ Ισαακίδης), Μπλανκ

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος (82′ Μοράρ), Αναστασίου, Μπαχανάκ, Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (64′ Λίταινας), Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο (57′ Μιράντα), Κρητικός (64′ Πολίτης), Τζιώρας (57′ Τοπαλίδης)

ΑΕΛ – Μακεδονικός 1-1 (49′ Ιλιάδης / 68′ Τσαμούρης)

Γήπεδο: AEL FC ARENA
Διαιτητής: Βλάχος(Πέλλας)
Βοηθοί: Σούζας(Δράμας)-Καλλής(Μακεδονίας)

Συνθέσεις:
ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης (78’ Παπαγεωργίου Θ.), Μαϊδανός (57’ λ.τ. Παπαδόπουλος Γ.), Ηλιάδης, Στάμου, Πλέγας, Κοσουνού (78’ Οτορμίν), Αντράντα (78’ Νίνο), Όγκμποε (62’ λ.τ. Παπαγεωργίου Κ.), Πεντρόσο, Μαυριάς

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Γουναρίδης, Προβυδάκης (72’ Χασάνογλου) (79’ Σανγκουνίτι), Λεωνιδόπουλος (30’ λ.τ. Μελετίδης), Σαραγιώτης, Τσαμούρης, Μάρτιν, Παναγιωτούδης, Ραμίρεζ (72’ Μπουλάτοβιτς), Ζαφειράκης, Τσουκάνης, Μπιανκόνι (79’ Σιμόνι)

Κοζάνη – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (69′ πεν. Νάτσος)

Διαιτητής: Αργυρός(Πέλλας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης(Δράμας)-Τσελεχίδης(Μακεδονίας)

Συνθέσεις:
Κοζάνη: Μπογκντάνοβιτς, Πάνος (62′ Ψάλτης), Κοροβέσης, Ίτσιος, Τσιμπούκας, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Σιατραβάνης, Καλλέργης, Ποζατζίδης, Γραμμένος.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Ντουμάνης (57′ Μακρυδάκης), Ανδρικόπουλος, Γκόλιας (15′ λ.τρ. Μπούζας), Σκόνδρας, Σταμόπουλος (75′ λ.τρ. Κορέλας), Κοζορώνης, Σαλαμούρας, Ξύδας (57′ Αθανασιάδης), Κέρθι, Βερνάρδος (75′ Κονίγλιο).

Αναλυτικά βαθμολογία, πρόγραμμα και αποτελέσματα της SUPER LEAGUE 2, μπορείτε να δείτε πατώντας εδώ…