Φιλικά Α’ ΕΠΣΤ: Ισοπαλία στο Καστράκι, μεταξύ Βράχου και Δήμητρας – Νίκη για τον ΑΟ Σαραγίων στην Βασιλική

Δύο φιλικά στα γήπεδα του Δήμου Μετεώρων έγιναν στο πλαίσιο της προετοιμασίας των ομάδων της Α’ ΕΠΣΤ.

Βράχος Καστρακίου – Δήμητρα / Απόλλων 1-1 (Μπαούτης Λ. / Στεργίου)

Στο γήπεδο του Καστρακίου, ο Βράχος υποδέχθηκε την Δήμητρα / Απόλλων, με τις δύο ομάδες να δίνουν το δεύτερο φιλικό μεταξύ τους, μετά το ξεκίνημα της προετοιμασίας, σε αυτή την μεγάλη (για μία ακόμη σεζόν) “pre-season” διαδικασία. Η ομάδα του Σακελλαρίδη προηγήθηκε στο σκορ με 1-0, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Λευτέρης Μπαούτης, ενώ για λογαριασμό της ομάδας του Γιαγιάκου σκόραρε ο Στεργίου, ισοφαρίζοντας. Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με το τελικό αποτέλεσμα να μην αλλάζει μέχρι το τέλος.

Κεραυνός Βασιλικής – ΑΟ Σαραγίων 2-4

Έξι γκολ και δύο ανατροπές σημειώθηκαν στο δημοτικό στάδιο Βασιλικής, μεταξύ του Κεραυνού και του ΑΟ Σαραγίων. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκεί που ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ και να πάνε μπροστά στο ημίχρονο με 0-1, ωστόσο με τα γκολ του Ντάφου και του Στάμου, με εντυπωσιακό σουτ από πολύ μακριά, η Βασιλική γύρισε το ματς για το 2-1. Στη συνέχεια τα Σαράγια έκαναν ανατροπή στην ανατροπή κερδίζοντας και με 2 γκολ διαφορά με το τελικό αποτέλεσμα 2-4.