Στην παράταση κρίθηκε το Οικουμένιος – Αχιλλέας Μπάρας (Αποτελέσματα Κυπέλλου ΕΠΣΤ)

Την πρώτη παράταση είχαμε στο φετινό Κύπελλο της ΕΠΣ Τρικάλων, στο γήπεδο του Οικουμένιου, όπου εκεί χρειάστηκε να παιχτεί το έξτρα μισάωρο για να αναδειχθεί τελικός νικητής.

Πηγή φωτογραφίας: sportrikala.gr

Άγιος Οικουμένιος και Αχιλλέας Μπάρας, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην κανονική διάρκεια του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να κατορθώνουν να σημειώσουν 2 τέρματα στην παράταση και να πάρουν εν τέλει την πρόκριση στον 4ο γύρο με σκορ 2-4.

Στα δύο τοπικά ντέρμπι σε Τρίκαλα και Καλαμπάκα, είχαμε νίκες των φιλοξενούμενων, με την ΑΕΤ να επικρατεί 1-3 της Δήμητρας στην Μπαλκούρα και τα Μετέωρα 0-4 της Κρύας Βρύσης στο στάδιο Β. Καρακίτσιος, ενώ με το δεξί μπήκε και ο περσινός φιναλίστ Μέγας Αλέξανδρος Δενδροχωρίου που κέρδισε με 2-0 τον Κεραυνό Βασιλικής και πήρε την πρόκριση, χάρη σε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο που πέτυχαν ο Καραμπίνας και ο Μανίκας. Τέλος ο Διγενής Νεοχωρίου δεν δυσκολεύτηκε στο Κεφαλόβρυσο και επιβλήθηκε της τοπικής ομάδας με 0-5, με σκόρερ τους Τσιούφη, Παπαδόπουλο και Κουρκουλιώτη με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τον τελευταίο να σημειώνει το χατ τρικ στο δεύτερο για το 0-5.

Θυμίζουμε ότι αύριο θα ολοκληρωθεί ο 3ος γύρος με τις υπόλοιπες αναμετρήσεις.