Παρουσίασε την φετινής της “εμφάνιση” η Βασιλική στο φιλικό με τον Κεφαλοβρυσιακό – “Διπλό του Πρίνους στην ΑΕΤ

Δύο φιλικές αναμετρήσεις έδωσαν οι ομάδες της Α’ ΕΠΣΤ χθες Κυριακή και την Παρασκευή στα γήπεδα της ΑΕΤ και του Κεφαλοβρυσιακού, με το πρόγραμμα να περιείχε λίγα ματς ούτως ή άλλως και εκτός το Σαββάτου λόγω της Επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

Στο πρώτο χρονικά μας την Παρασκευή, ανάμεσα στην ΑΕΤ και το Πρίνος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 0-1 χάρη στο τέρμα που πέτυχε η “ηχηρή” μεταγραφή του καλοκαιριού, ο Μπακάλης, στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κεραυνός Βασιλικής παρουσίασε την καινούρια του εμφάνιση (φωτογραφία) η οποία θα είναι η πρώτη του για την φετινή σεζόν 2023-2024, στο φιλικό με τον Κεφαλοβρυσιακό χθες Κυριακή. Στο αγωνιστικό κομμάτι το τελικό σκορ 2-1 υπέρ του Κεφαλοβρυσιακό, διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με το γκολ των φιλοξενούμενος να πετυχαίνει ο Πανάγος, σε ένα ματς ανάμεσα στους δύο νεοφώτιστους της κατηγορίας, αφού πέρυσι κέρδισαν την άνοδο από την Β’ ΕΠΣΤ.