Νίκη των Σαραγίων επί της Δήμητρας στο σημαντικότερο ματς του 1ου – “Χάλασε” την γιορτή του Πορταϊκού ο Βράχος και κορυφή για… τρεις στον 2ο (Αποτελέσματα Α’ ΕΠΣΤ – 2η Αγων.)

Ενδιαφέρουσα και η δεύτερη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΤ με πολλά τέρματα και αυτό το Σάββατο και μόλις ένα ματς να μην έχει σκορ.

Στο πρώτο όμιλο ο ΑΟ Σαργίων πέτυχε την νίκη στο σημαντικότερο ματς της αγωνιστικής απέναντι στην Δήμητρα Απόλλων στην έδρα του και κατάφερε να “πιάσει” κορυφή, κάνοντας το 2 στα 2 και εκμεταλλευόμενος το ρεπό που έκανε το Νεοχώρι.

Στο δεύτερο όμιλο η κορυφή “ανήκει” σε τρεις ομάδες που έκανα τις δεύτερες νίκες τους, με το πέρας της 2ης στροφής. Ο Βράχος Καστρακίου χάρη στο χατ τρικ του Βασίλη Αλμπάνη και τα γκολ του Αλέξανδρου Αλμπάνη και του Λευτέρη Μπαούτη, “χάλασε” την πρώτη επίσημη αναμέτρηση του Πορταϊκού στο νέο γήπεδό του και είναι στην πρώτη θέση, λόγω της διαφοράς τερμάτων. Η ομάδα του Λεωνίδα Σακελλαρίδη ήταν καταιγιστική αφού κέρδιζε και με 0-3 στο πρώτο μέρος.

Στην 2η θέση ο ΑΣ Μετέωρα που κέρδισε εύκολα εκτός έδρας την Πηγή με 0-4. Οι παίκτες του Χρήστου Αυγέρου πέτυχαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο αρχικά με τον Ψαθογιαννάκη και τον Παπαευθυμίου και στο δεύτερο με τον Νικλητσιώτη και τον Τσιακμάκης και σε συνδυασμό με το 3-0 άνευ αγώνα της πρώτης αγωνιστικής κράτησαν ανέπαφη την εστία τους και “ντούμπλαραν” τις νίκες τους.

Δύο στα δύο και για τον Μέγα Αλέξανδρο Δενδροχωρίου, που μετά την εκτός έδρας νίκη στην Λυγαριά, επικράτησε και επί του Κεφαλόβρυσου στην έδρα του, σε δύο δύσκολα ματς που τα κατάφερε να κάνει δύο επιτυχίες με κύριο παράγοντα τον Γουλούλη που πέτυχε άλλο ένα γκολ αυτή την αγωνιστική, στο πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας τα 4 τέρματα. Το 2-0 του Δενδροχωρίου διαμορφώθηκε από τον Βλάχο στο β’ μέρος.