Επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Φορτούνη η φιλική νίκη των Μετεώρων επί της Κρύας Βρύσης

Την φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη χθες στο δημοτικό στάδιο Καλαμπάκας “Β. Καρακίτσιος” ανάμεσα στα Μετέωρα και την Κρύα Βρύση, επισκίασε ο σοβαρός τραυματισμός στον αστράγαλο που υπέστη ο Θοδωρής Φορτούνης. Ο αρχηγός των Μετεώρων τραυματίστηκε κατά την διάρκεια του αγώνα και χρειάστηκε να αποχωρήσει με ασθενοφόρο από το γήπεδο. Το επόμενο διάστημα θα υπάρχουν νεότερα για την σοβαρότητα του τραυματισμού του ποδοσφαιριστή.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 4-0, πετυχαίνοντας 2 γκολ κάθε ημίχρονο. Ο Μπάγιας με δύο προσωπικά τέρματα στο 30‘ και το 33′ διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου (2-0). Στο 49′ λίγο πριν το τραυματισμό του ο Φορτούνης έγραψε το 3-0, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ το τελικό 4-0 έκανε ο Νιαβής στο 75′.