Διέσυραν τον Οικουμένιο με 10 γκολ το Νεοχώρι και την Μπάρα με 7 η Δήμητρα στον 1ο – “Εμφατικά” Μετεώρα και Καστράκι το απόλυτο στον 2ο (Αποτελέσματα Α’ ΕΠΣΤ)

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Α’ ΕΠΣΤ με τον 2ο όμιλο να περιλάμβανε σημαντικότερα ματς.

Για τον 1ο, τα Σαράγια έκαναν το 3 στα 3, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Κεφαλοβρυσιακό και είναι μόνα πρώτα στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Διγενής Νεοχωρίου μετά τα 9 γκολ της πρεμιέρας με το Μεγαλοχώρι πέτυχε άλλη μία αγωνιστική πολλά γκολ, σκορπίζοντας τον Οικουμένιο με 10-0! Βαρναβίδης, Καταρέλος, Τσιούφης με χατ τρικ, Παπαδόπουλος, Κουρκουλιώτης κι αυτός με χατ τρικ και Βασιλείου οι σκόρερς της ομάδας του Νίκο Αγγελάκη, που προηγήθηκε στο ημίχρονο με 5-0. Ίδια κατάληξη και στην Μπάρα με την Δήμητρα να βάζει επτά γκολ στον Αχιλλέα. 0-2 το σκορ του ημιχρόνου με του Κόκαλη με καρέ τερμάτων, Μπάγια με 2 γκολ και Στεργίου να σκοράρουν.

Στον 2ο όμιλο το σημαντικότερο ματς κρίθηκε υπέρ των Μετεώρων, που νίκησαν το Δενδροχώρι με το ευρύ 4-0 στο στάδιο της Καλαμπάκας. Η ομάδα του Χρήστου Αυγέρου συγκατοικεί στην κορυφή με το 3 στα 3 και 9 βαθμούς, με τον Βράχο Καστρακίου, ο οποίος κέρδισε την Βασιλική με σκορ 1-2. Μπαούτης Λ. με πέναλτι και Β. Αλμπάνης τα γκολ των φιλοξενούμενων στο πρώτο μέρος, με την Βασιλική να μειώνει στο δεύτερο 45λεπτο με γκολ του Γρηγορίου για το τελικό αποτέλεσμα.