Ανατροπή τίτλου για τον Ολυμπιακό Βόλου στο ντέρμπι κορυφής με την Αγία Άννα

Η 23η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Θεσσαλίας, ήταν αυτή που θα έκρινε πάρα πολλά στην μάχη του πρωταθλήματος με την διεξαγωγή του σπουδαίου ντέρμπι των δύο πρώτων, Ολυμπιακού Βόλου και Αγίας Άννας με μία διαφορά 2 βαθμών.

Η ερυθρόλευκη πλευρά ήταν αυτή που πανηγύρισε και έτσι ο Ολυμπιακός που ήταν καθ’ όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος μπροστά στην βαθμολογία απέδειξε ότι είναι το ακλόνητο φαβορί για να σηκώσει τον τίτλο ανεβάζοντας την διαφορά στους 5 πόντους και με 3 ακόμα αγώνες να απομένουν.

Τελικό αποτέλεσμα 3-1, με την φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται στο σκορ και να παγώνει το ΕΑΚ Βόλου στο 37′ με σκόρερ τον Παπαδημητρίου. Ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι βρήκαν την ηρεμία που ήθελαν και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Ο Βλάχος στο 75′ με πέναλτι έκανε το 1-1, και στο 81′ ο Σέττο έγραψε το 2-1. Το τελευταίο γκολ του αγώνα πέτυχε ο Βλάχος και πάλι στις καθυστερήσεις.